Twórz za darmo fantastyczne grafiki

canva-narzedzie-e1535538259937_02df104491d1532385c4404114bf804c

Jeśli chcesz w prosty i szybki sposób wykonywać estetyczne, ciekawe grafiki i frustruje Cię używanie ciągle tych samych szablonów w PowerPoincie, Prezentacjach Google czy Keynote, narzędzie Canva będzie tym, co spełni Twoje oczekiwania. Pozwala ona tworzyć w całkowicie intuicyjny sposób grafiki różnego rodzaju – plakaty, prezentacje, ulotki, wizytówki, zdjęcia w tle na Facebooka i cytaty na Instagram, zaproszenia oraz wiele innych.

Podstawową zaletą platformy Canva jest łatwość jej używania. Tuż po zarejestrowaniu się możemy skorzystać z krótkiego samouczka pokazującego, jak poruszać się po platformie, wyszukiwać grafiki i fotografie (wiele z nich – sądzę, że wystarczająca ilość – jest dostępnych za darmo), dodawać je do projektu, dostosowywać czcionki czy przesyłać swoje pliki. Canva oferuje również tutoriale pokazujące, jak projektować, dzięki czemu możemy podszkolić się w grafice. Niestety póki co są one dostępne jedynie w języku angielskim.

Wielką zaletą narzędzia jest oferowanie wielu projektów dopasowanych rozmiarem. Nie musimy się troszczyć o ustawienie odpowiedniej wielkości grafiki np. zaproszenia, gdyż wybrany szablon  jest już odpowiednio skonfigurowany. Ponadto, używając materiałów dostępnych w bibliotece platformy, nie naruszamy niczyich praw autorskich, jak może się to zdarzyć podczas poszukiwania materiałów w otchłaniach internetu. Wszystkie zdjęcia i grafiki są objęte odpowiednią licencją pozwalającą na ich darmowe wykorzystanie. Wykonane materiały można pobrać w formatach png (także bez tła – to w wersji płatnej), jpeg i pdf. Na co trzeba uważać? Niektóre czcionki nie mają polskich znaków, więc konieczne jest, by poszukać taki krój, który odpowiednio wyświetli litery z naszymi „ogonkami”.

canva-projekt-plakatu_e33f1e5c322ad42cc3647b0bea68a398