Podczas pracy nad prezentacją multimedialną warto pamiętać o dwóch rzeczach. Przede wszystkim należy unikać partii z duszą ilością tekstu. Każdy slajd powinien zawierać głównie hasła i obrazy, nie natomiast rozbudowane definicje czy strony podobne do wypracowań. To osoba prezentująca powinna uzupełnić slajdy swoją wypowiedzią, nie zaś odczytywać je publiczności.
Drugą rzeczą natomiast jest dobieranie kolorów. W internecie znaleźć można narzędzia pozwalające dobrać kolory tak, by nie gryzły się, a jedynie podkreślały fotografię. Są one przydatne także podczas tworzenia stron internetowych lub grafik czy plakatów. Jednym z nich jest Adobe Color. Umożliwia określenie pasującej palety barw na podstawie np. przesłanego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w zakładkę „Utwórz” i przesłać interesujące nas zdjęcie:

Dobór właściwych barw jest niezwykle istotny, gdyż praca estetyczna i przemyślana pod względem treści, kompozycji, doboru multimediów oraz kolorów zostanie o wiele lepiej odebrana niż slajdy naładowane czerwonym tekstem na czarnym tle.

Istnieje wiele stron, które pozwalają dobierać kolory. Na szczególną uwagę moim zdaniem zasługuje materialui.co. Oferuje nie tylko przegląd pasujących do siebie barw ułożonych w jednej linii, ale również jednym kliknięciem można skopiować kod HEX czy RGB.
Jeśli zaś spodobał nam się dany odcień na fotografii, istnieje możliwość, by poznać jego kod. Wystarczy skorzystać ze strony pozwalającej określić kod próbki koloru, np. odwiedzając stronę typu imagecolorpicker.com. Następnie należy przesłać plik bądź link do opublikowanej fotografii i wskazać interesujący nas fragment.

Warto również korzystać z szablonów. Obecnie w zasadzie każdy program do tworzenia prezentacji multimedialnych oferuje ich szeroki zakres w różnych stylach – od szkolnego, poprzez artystyczne, aż po biznesowe. Ich wykorzystanie jest dobrym pomysłem pozwalającym oszczędzić mnóstwo czasu, szczególnie, jeśli nie zależy nam na oryginalności naszej pracy.