Udemy – ucz się od najlepszych

Dawniej to dyplom uczelni gwarantował pracodawcy, że osoba aplikująca na dane stanowisko posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dzisiaj nieco się to zmieniło – chociaż nadal głównie wykształcenie determinuje zawód, coraz częściej pojawiają się zawody, w których bardziej niż ukończone studia liczą się praktyczne umiejętności.

Informatyka jest przykładem dziedziny rozwijającej się praktycznie z dnia na dzień. Tak naprawdę żadna uczelnia nie jest w stanie być stale na bieżąco, gdyż musi spełnić wymogi formalne – określić i zatwierdzić plany nauczania, zapewnić odpowiednią kadrę, opracować materiały. Zawsze więc będzie „do tyłu” względem postępu, zaś nauczyciele akademiccy jedyne, co mogą zrobić, to zachęcać studentów do samodzielnego poszukiwania wiedzy.

UdemyPasjonatom złaknionym wiedzy z pomocą przychodzą platformy takie jak Udemy, na których specjaliści w danych dziedzinach udostępniają kursy – najczęściej odpłatnie, ale często z dużymi promocjami lub wręcz za darmo. Z wszystkiego – od programowania w różnych językach, projektowania stron internetowych, obsługi programów biurowych czy tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne, poprzez naukę języków obcych, fotografowanie, grę na instrumentach i marketing, aż po jogę, medytację, szeroko pojęty rozwój osobisty, kreatywne pisanie czy efektywne sprzątanie. Co więcej, jeśli jesteś w czymś dobry, sam możesz tworzyć kursy i udostępniać je na platformie. Udemy to zdecydowanie strona, którą powinien odwiedzić każdy, kto chce się rozwijać.