Excel – naucz się go online

Według rekruterów istnieje przekonanie, że bez znajomości Excela ani rusz. Jest w tym wiele prawdy – księgowi, specjaliści od analizy danych, sekretarki, logistycy, recepcjoniści, pracownicy obsługi klienta – ich praca często w dużej mierze opiera się na umiejętności obsługi arkuszy kalkulacyjnych.

Czy zawsze chodzi tylko o MS Excel? Oczywiście nie – darmową alternatywą jest bardzo prosty w obsłudze Arkusz Kalkulacyjny Google czy też programy wchodzące w skład pakietu Libre Office, Open Office bądź Apple Numbers for Mac oraz wiele innych.

Nauka-excelaCo jednak, jeśli nie jesteśmy biegli w obsłudze tego typu programów i nawet najprostsze operacje są dla nas problemem? Z pomocą jak zawsze przychodzi internet i darmowe kursy edukacyjne. Jedną ze stron, którymi zdecydowanie należy się zainteresować, szukając lekcji obsługi arkuszy kalkulacyjnych, jest excelszkolenie.pl. Oferuje zarówno lekcje prezentujące podstawy użytkowania arkuszy kalkulacyjnych, jak i tutoriale dla ekspertów. Wszystko podane jest w przystępnym języku, krok po kroku, wraz z potrzebnymi nagraniami i screenami.

Excel nie musi być trudny, jego zadaniem jest ułatwianie życia – wiem to z własnego doświadczenia typowej humanistki wystraszonej liczbami! 😉