Astronauta, astronom, astrolog – różnice

Pisownia słowa księżyc. Różnice pomiędzy astrologiem, astronomem i astronautą. Narzędzia do eksploracji powierzchni Księżyca
  • Księżyc – nazwa własna jedynego naturalnego satelity Ziemi (satelita – coś, co okrąża)
  • księżyc – synonim słowa satelita, wyraz pospolity
  • astronauta – osoba odbywająca lot kosmiczny (kosmonauta)
  • astronom – badacz ciał niebieskich (naukowiec zajmujący się kosmosem)
  • astrolog – osoba szukająca powiązań pomiędzy układem gwiazd i losem człowieka

20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. Misja Apollo 11 zakończyła się sukcesem w momencie, gdy dowódca lądownika Neil Armstrong stanął na Srebrnym Globie i wypowiedział słynne słowa: „To mały krok człowieka, ale wielki skok ludzkości”.

Osobom chcącym bliżej poznać ten od wieków fascynujący ludzkość obiekt polecam zastanowienie się nad zakupem porządnego teleskopu. Dla tych, którzy wolą w nocy spać, a nie spoglądać w niebo, stworzono znakomite narzędzie Google Moon. Zaznaczono na nim miejsca lądowania kolejnych misji Apollo, a także wprowadzono możliwość przeglądania fotografii wykonanych przez ich załogi.

Oprócz tego polecam także odwiedzenie strony firstmenonthemoon. Włączając ją i klikając GO, można zobaczyć, jak w czasie rzeczywistym wyglądało lądowanie na Księżycu, usłyszeć, co mówili astronauci i załoga w Houston oraz poczuć doniosłość tego przedsięwzięcia.